Παπαδοπουλος Super Markets
Επιτέλους νίκη για τις γυναίκες του ΑΓΣΙ Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 23 Φεβρουάριος 2014 16:26

296192739.jpgΝίκη μετά από πολλές αγωνιστικές και μάλιστα στο τάι-μπρέικ για την ομάδα γυναικών του ΑΓΣΙ η οποία επικράτησε του ΓΣ Δράμας με 3-2 σετ. Σε ένα παιχνίδι που αρχικά έδειχνε να μοιάζει χαμένο για τον ΑΓΣΙ, καθώς η ομάδα της Δράμας προηγήθηκε με 2-0 σετ κατακτώντας τα μάλιστα και με σχετική ευκολία, τα κορίτσια του Βαγγέλη Ζαρκαλή πέτυχαν την απόλυτη ανατροπή αντιστρέφοντας την πράγματι πολύ κακή εικόνα που είχαν μέχρι εκείνο το σημείο. Με διάρκεια στο παιχνίδι τους, καλή άμυνα και πολλές τελειωμένες επιθέσεις κατάφεραν να κυριαρχήσουν, έχοντας ως κορυφαία την 16χρονη Θάλεια Μπόζιου.
Τα σετ: 14-25, 18-25, 25-13, 25-20, 15-10.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Β. Ζαρκαλής): Λάγκα, Τσελίκη, Μαγκλάρα, Γιώτη(λ), Μπόζιου, Καραφουλίδου, Αθανασοπούλου, Παππά, Χαρατζόγλου, Τσαβδάρη.
Κινδυνεύει ο Ηρακλής
Την καυτή ανάσα του ΓΣ Γρεβενών νιώθει πλέον ο Ηρακλής Ιωαννίνων και πλέον πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Μετά την ήττα της ομάδας του Κώστα Ζιώγου από τον Ναύαρχο Βότση στη Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ και τη νίκη των Γρεβενών επί του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου με 3-2 σετ, η διαφορά μειώθηκε στον ένα βαθμό, αν και ο Ηρακλής έχει κάνει και τα δύο ρεπό του.
Ο Ηρακλής πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και ηττήθηκε εύκολα, αν και υπάρχει η δικαιολογία των πολλλών απουσιών για ένα ακόμη παιχνίδι.
Τα σετ: 25-15, 25-17, 25-12
Ήττα στο τάι μπρέικ για τους άνδρες του ΑΓΣΙ
Πραγματικό ντέρμπι ήταν ο αγώνας του ΑΓΣ Ιωαννίνων με την Ολυμπιάδα Πάτρας για την 17η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Οι παίκτες του Βασίλη Θεοδωράκη κοίταξαν στα μάτια τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι όμως κατάφεραν να πάρουν στο τάι μπρέικ τη νίκη.
Τα σετ: 25-16, 24-26, 16-25, 25-21, 11-15)
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Β. Θεοδωράκης): Δημητριάδης, Μάντζιος, Γεωργάκης, Κλούρας, Οικονόμου, Τσουμάνης Μυλωνάς (λ), Αποστόλου
Φαβορί ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας, ελπίζει η ΦΕΙ
Μια μεγάλη νίκη που αυτομάτως τον μετατρέπει σε μεγάλο φαβορί για την άνοδο στην Α2 Γυναικών πήρε το απόγευμα του Σαββάτου ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας μέσα στην έδρα της Γ.Ε. Μεσολογγίου.
Η ομάδα του Χρύσανθου Κυριαζή φανερά καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού πήρε τη νίκη εύκολα με 3-0 σετ και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς.
Τα σετ: 19-25, 14-25, 22-25
Εύκολη νίκη και για την Φιλαθλητική Ένωση Ιωαννίνων, που επικράτησε με 0-3 σετ του ΓΣ Άρτας και θα κυνηγήσει μια νίκη χωρίς απώλεια βαθμού στο παιχνίδι με τον Φιλαθλητικό για να ανατρέψει τα δεδομένα.
Τα σετ: 16-25, 19-25, 16-25
ΦΕ Ιωαννίνων (Δ. Καλογήρου): Χριστοδούλου, Τάσση Μ., Κύρλα, Κόντου, Μάστορα, Νούγια, Βερυκίου (λ), Τσουβέλη, Δριγκοπούλου, Ράπτη, Τάσση Α.