Παπαδοπουλος Super Markets
Λάθη και διαιτησία στοίχισαν στον Ηρακλή Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 17 Φεβρουάριος 2014 09:48

1440965784.jpgΠικρή γεύση άφησε στον Ηρακλή Ιωαννίνων η ήττα με 1-3 σετ από την Ελπίδα Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης, καθώς, νε βάση την εικόνα του παιχνιδιού, η ομάδα του Κώστα Ζιώγου δικαιούνταν κάτι παραπάνω. Παρά τις τρεις βασικές απουσίες των Μπράγια, Δασκάλου και Φασούλη, ο Ηρακλής ήταν ανταγωνιστικός, κατάφερε να προηγηθεί στα σετ, ωστόσο στη συνέχεια δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά τον αγώνα και γνώρισε την ήττα που τον αναγκάζει να συνεχίζει να αγωνιά ως προς την παραμονή στην κατηγορία.
Η ομάδα του Κ. Ζιώγου έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία των Σακελλάρη – Κουτσή από τη Λαμία, οι οποίοι έχασαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο 4ο σετ και επηρεαζόμενοι από τις συνεχείς διαμαρτυρίες του προπονητή της Ελπίδας Γ. Χρυσομαλλίδη, υπέπεσαν σε διαδοχικά λάθη.
Τα σετ: 25-21, 21-25, 17-25, 23-25.
Ηρακλής Ιωαννίνων (Κ. Ζιώγος): Παπάζογλου, Καλύβα, Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννάκου, Παπαδοπούλου, Χαμπηλομάτη, Αδάμου (λ), Ασημακίδου, Ζιώγου, Καλαμαρίδου, Σταύρου.
Ήττα και για τις γυναίκες του ΑΓΣΙ
Την ήττα με 3-0 σετ από τον Άρη Θεσσαλονίκης γνώρισε ο ΑΓΣΙ, συνεχίζοντας για άλλη μια αγωνιστική χωρίς νίκη. Με εξαίρεση το δεύτερο σετ, που οι κοπέλες του Βαγγέλη Ζαρκαλή έδειξαν διάθεση να το παλέψουν, στα άλλα δύο δεν υπήρξε ουσιαστική αντίσταση.
Τα σετ: 25-13, 25-21, 25-8
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Β. Ζαρκαλής): Λάγκα, Μαγκλάρα, Αθανασοπούλου, Καραφουλίδου, Τσελίκη, Τσαβδάρη, Παππά, Γιώτη (λ), Χαρατζόγλου.
Σε κακή μέρα οι άνδρες του ΑΓΣΙ
Κακό αγωνιστικό πρόσωπο για μία ακόμη αγωνιστική έδειξε η ανδρική ομάδα του ΑΓΣΙ και δίκαια ηττήθηκε από την ομάδα του Μίλωνα με 0-3 σετ.
Η ομάδα του Βασίλη Θεοδωράκη, αν και ξεκίνησε καλά, δεν είχε διάρκεια στο παιχνίδι με αποτέλεσμα η ομάδα της Ν. Σμύρνης που είχε καλή αμυντική λειτουργία να το εκμεταλλευτεί και να πάρει εύκολα όλα τα σετ εκτός του τρίτου, στο οποίο έγινε μάχη.
Τα σετ: 19-25, 15-25, 23-25
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Β. Θεοδωράκης): Μάντζιος Φ., Χονδρός, Αποστόλου, Μυλωνάς (λ), Οικονόμου, Δημητριάδης, Κλούρας, Θεοδωράκης, Μητσόπουλος, Μάντζιος Ιασ., Κυπριανός (λ), Αλεξίου,
Κέρδισε και ελπίζει η ΦΕΙ
Στον τελευταίο αγώνα του α’ γύρου της τελικής φάσης του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Γυναικών η Φ.Ε. Ιωαννίνων, παρά το ότι έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο μετά την ήττα από την Πρέβεζα, επικράτησε με 0-3 σετ στο Μεσολόγγι της τοπικής Γυμναστικής Ένωσης και διατήρησε τις ελπίδες της στην μάχη του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ήταν επεισοδιακό, καθώς διακόπηκε για περίπου είκοσι λεπτά λόγω βλάβης στον φωτισμό του γυμναστηρίου.
Μετά το τέλος του αγώνα η Διοίκηση της ΓΕΜ δεξιώθηκε τις αθλήτριες των δύο ομάδων, με τη Διοίκηση, τους προπονητές και τις αθλήτριες της ΦΕΙ να αισθάνονται την ανάγκη να τους ευχαριστήσουν για την άψογη φιλοξενία, υποσχόμενοι ότι θα υπάρξει ανταπόδοση στο αγώνα του Β΄ Γύρου στα Γιάννινα.
Τα σετ: 19-25, 18-25, 20-25
Φ.Ε. Ιωαννίνων (Δ. Καλογήρου): Χριστοδούλου Κ., Νούγια, Τάσση Αν., Τάσση Μ., Κύρλα, Βερυκίου (λ), Βώττη (λ), Κόντου, Χριστοδούλου Μ., Ράπτη, Τσουβέλη.