Παπαδοπουλος Super Markets
«Λαβώθηκε» και πάλι στις καθυστερήσεις Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 03 Φεβρουάριος 2020 11:02
2912488935.jpgΔύο πολύτιμους βαθμούς άφησε στο Ζωσιμάδες ο ΠΑΣ Γιάννινα για την 15η αγωνιστική, αφού για τρίτη φορά δέχθηκε τέρμα στις καθυστερήσεις, με την αναμέτρηση με τα Χανιά να λήγει 1-1.
Οι Γιαννιώτες ήταν καλύτεροι και στα δύο ημίχρονα, χάνοντας σωρεία ευκαιριών. Αν και μπήκαν κάπως μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο, εν τούτοις γρήγορα ισορρόπησαν και ευτύχησαν νωρίς, στο 16’ να πετύχουν γκολ με τον Λεό, όταν ο Γάλλος πήρε τη μπαλιά από τον Κριζμάν και με διαγώνιο πλασέ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Στη συνέχεια το παιχνίδι πήρε «φωτιά», παίρνοντας γρήγορο ρυθμό, με τον ΠΑΣ να έχει και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ πριν την ανάπαυλα, κυρίως με τους Κριζμάν και Λεό.
Και στο δεύτερο 45λεπτο η γηπεδούχος ομάδα είχε τον κύριο λόγο, με τους Κρητικούς πιο πολύ να είναι «φλύαροι», παρά ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια. Στην εξέλιξη της αναμέτρησης ο Λώλης έχασε μεγάλη ευκαιρία, αφού το σουτ που έκανε, κατέληξε στο δοκάρι αλλά και το πλασέ του Κροάτη σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των Χανίων, αποσοβήθηκε από τον Κουτζαβασίλη.  Και αφού δε γινόταν το 1-0, οι παίκτες του ΠΑΣ στην προσπάθεια να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ, έδωσαν μέτρα του γηπέδου στον αντίπαλο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να τα εκμεταλλευτούν και να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Βρετό, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή και με ένα buzzer bitter δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη έδωσε σημαντικό βαθμό στην ομάδα του, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Μετά τους Λεβαδειακό και Εργοτέλη, ήταν η σειρά της ομάδας των Χανίων, η οποία και εκείνη αποδείχθηκε στις καθυστερήσεις δήμια του ΠΑΣ.
Παρά τη σημερινή ισοπαλία, ο ΠΑΣ εξακολουθεί να παραμένει πρώτος και την επόμενη Κυριακή θα ταξιδέψει μέχρι την Καλαμαριά, προκειμένου να αγωνιστεί με τον Απόλλωνα Πόντου.