Παπαδοπουλος Super Markets
Στην κορυφή ο ΠΑΣ Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 09 Δεκέμβριος 2019 13:45
2912488935.jpgΕκμεταλλευόμενος το πρόωρο χριστουγεννιάτικο δώρο που του έκανε ο Καραϊσκάκης, που νίκησε στη Ριζούπολη τον Απόλλωνα Σμύρνης και φυσικά, επικρατώντας ο ίδιος στο «Ζωσιμάδες» της Δόξας Δράμα με 1-0, η 8η αγωνιστική βρίσκει την ομάδα των Ιωαννίνων στην κορυφή, έχοντας 18 βαθμούς.
Επιθετικά παρατάχθηκαν και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το πρώτο τέρμα, που ήταν και το μοναδικό της αναμέτρησης, στο 25’ με τον Κριζμάν. Ο Νάουμετς  εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ξύδας έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε το γέμισμα και ο Κροάτης με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μετά τη συμπλήρωση του ημίωρου, οι Δραμινοί ανέβηκαν και άρχισαν να πιέζουν, με τις δύο πολύ καλές στιγμές από πλευράς τους να καταγράφονται στο 35’ και στο 37’, σε φάουλ του Κρητικού και κεφαλιά αντίστοιχα του Κουκόλη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Γιαννιώτες ανέκτησαν πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού, έγιναν επιθετικοί, απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Μένκα, έπεσαν όμως σε έναν πολύ καλό τερματοφύλακα, που κράτησε ανέπαφη την εστία του. Οι πιο κλασικές ευκαιρίες των γηπεδούχων, που θα μπορούσαν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ και να κάνουν πιο εύκολη τη νίκη, σημειώθηκαν στο 67’ και 72’, με τους Παμλίδη και Λεό να μην μπορούν να σκοράρουν σε τετ α τετ, που είχαν με τον τερματοφύλακα των Δραμινών, καθώς και στο 85’ σε κεφαλιά του δευτέρου.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη, την ερχόμενη Παρασκευή, στην Κέρκυρα, με την Κασσιόπη.