Παπαδοπουλος Super Markets
«Όρθιος» με Κλάους ο ΠΑΣ Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 02 Δεκέμβριος 2018 20:11

2912488935.jpgΜε το πρώτο του τέρμα μετά από 32 μήνες, που είχε να σκοράρει στη Super League, ο Στέφανος Αθανασιάδης έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στους Γιαννιώτες, αφού ΠΑΣ Γιάννινα και ΟΦΗ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League, Σουρωτή, ανεδείχθησαν ισόπαλοι 1-1.

Σε ένα παιχνίδι που η κατοχή μπάλας ήταν σχεδόν μοιρασμένη, πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν οι Γιαννιώτες και αποφασισμένοι να πάρουν βαθμούς. Ο ΠΑΣ είχε κάποιες πολύ καλές στιγμές να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως με τους Αθανασιάδη, Αποστολόπουλο και Τζημόπουλο, με τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί μπήκαν καλύτερα και στο 54’ σε μια φάση που δεν δικαιώνει την απόφαση του διαιτητή, ο Βελλίδης με φόρα βγήκε να μαζέψει τη μπάλα, ο ρεφ θεώρησε ότι την έπιασε εκτός περιοχής, με αποτέλεσμα να δώσει έμμεσο. Το φάουλ ανέλαβε να εκτελέσει ο Πλατέλλας, ο οποίος «έστρωσε» στον Ποτουρίδη και ο δεύτερος με σουτ έβαλε μπροστά τον ΟΦΗ.

Στη συνέχεια ο ΠΑΣ δεν έμεινε απαθής, ο Πετράκης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Κριζμάν και Μυστακίδη, κάνοντας πιο επιθετική την ομάδα και στο 84’ μετά από βαθιά μπαλιά που έγινε, ο Παμλίδης έδωσε με κεφαλιά πάσα στον Αθανασιάδη και ο τελευταίος με βολ πλανέ «έγραψε» το τελικό 1-1.

Ακολουθεί δύσκολη έξοδος για τον ΠΑΣ το επόμενο Σαββατοκύριακο στην Τρίπολη και στόχος είναι να επιστρέψει η ομάδα με βαθμούς, καθώς στη συνέχεια ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα.

Οι φίλαθλοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της ΠΑΕ να ενισχύσουν την ομάδα και με εξαίρεση ένα πανό που σηκώθηκε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, ο κόσμος του ΠΑΣ δημιούργησε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο των Ζωσιμάδων.