Παπαδοπουλος Super Markets
Έκανε το χρέος του ο ΠΑΣ Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 02 Νοέμβριος 2018 10:35

2912488935.jpgΆνετα επικράτησε νωρίτερα για τη 2η αγωνιστική του θεσμού του κυπέλλου ο ΠΑΣ Γιάννινα, που νίκησε εντός έδρας τη Θύελλα Καμαρίου, με 5-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Λουκίνας, ο οποίος σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα, με την ομάδα της Σαντορίνης να έχει ένα καλό δεκάλεπτο στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο αλλά να μην καταφέρνει τελικά να πετύχει το γκολ της τιμής.

Με το «καλημέρα»  ο παίκτης των «κυανόλευκων» σκόραρε, καθώς στο 2’ μόλις ο Λουκίνας έγινε αποδέκτης της σέντρας του Κακούμπα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο ημίωρο του παιχνιδιού μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κούζικ, ο Λουκίνας με πλασέ έκανε το 2-0.

Το τρίτο τέρμα το σημείωσε στο 41’, όταν ύστερα από σέντρα του Αποστολόπουλου, εκείνος με σουτ στην κίνησε έδωσε ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του λίγο πριν από το ημίχρονο.

Και στο δεύτερο 45λεπτο οι Γιαννιώτες μπήκαν πολύ επιθετικά στον αγωνιστικό χώρο έχοντας δύο δοκάρια, με τους Κάστρο και Βιδάλ στο 50’ και 58’ αντίστοιχα, ενώ το 4-0 έγινε στο 68’ ύστερα από εύστοχη κεφαλιά του Σκόνδρα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βιδάλ.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, Λουκίνας, με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα και παράλληλα με τη δεύτερη εύστοχη κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 5-0, στέλνοντας την ομάδα του ουσιαστικά από τώρα στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.