Παπαδοπουλος Super Markets
Ήττα (2-1) για τον ΠΑΣ από τον Παναθηναϊκό Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 30 Σεπτέμβριος 2018 14:12

2912488935.jpgΤην ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα στον ΟΑΚΑ το βράδυ του Σαββάτου από την νεανική ομάδα του Παναθηναϊκού. Με το γνωστό σύστημα του 3-5-2 ξεκίνησε το ματς ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα , Γιάννης Πετράκης ενώ από την άλλη πλευρά, ο Γιώργος Δώνης ξεκίνησε με το 4-3-2-1. Ο "Άγιαξ της Ηπείρου" προηγήθηκε με γκολ του Σάντι Κριζμαν στο 23' παγώνοντας τους φιλάθλους του τριφυλλιού. Όμως λίγο πριν την λήξη του α΄ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43' ο Χατζηγιοβάνης ισοφάρισε το παιχνίδι με τον Μακέντα στο δεύτερο ημίχρονο να δίνει το προβάδισμα τον Παναθηναϊκό με ανατροπή γράφοντας 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Ο ΠΑΣ στο τελευταίο τέταρτο έδειξε καλύτερο πρόσωπο, αλλάζοντας το σύστημα της και προσπάθησε να απειλήσει την ομάδα του Δώνη, χωρίς όμως να τα καταφέρει και έτσι οι πράσινοι έφτασαν το 5/5 στο πρωτάθλημα της Super League. Στο 58' ο Λεό έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω των ενοχλήσεων του, όμως η μαγνητική θα δείξει ποια είναι η κατάσταση του.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (66' Στάικος), Χατζηθεοδωρίδης (74' Καμπετσής), Μακέντα (77' Πούγγουρας).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Λίλα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κρίζμαν, Τσικάρσκι, Λεό (58' Αθανασιάδης), Βιδάλ (77' Μυστακίδης), Σκόνδρας (70' Κούζικ), Νικολιάς.