Παπαδοπουλος Super Markets
Οδυνηρή ήττα για τις γυναίκες της ΦΕΙ Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 09 Φεβρουάριος 2014 23:20

1065460385.jpgΤην ήττα με 1-3 σετ από τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας γνώρισε η Φιλαθλητική Ένωση Ιωαννίνων στον αγώνα της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Γυναικών της ΕΣΠΕΔΕ. Αν και προηγήθηκε με 1-0 στα σετ , στη συνέχεια τα πολλά λάθη οδήγησαν στην απώλεια των άλλων τριών και οι φιλοξενούμενη ομάδα πήρε τη νίκη, που της δίνει μεγάλο αβαντάζ για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία.
Η ομάδα του Δ. Καλογήρου έχει παράπονα από τον πρώτο διαιτητή της συνάντησης κ. Μπαλτζώη, κάνοντας λόγο για τρία διαδοχικά λανθασμένε σφυρίγματα στο 4ο σετ, που στέρησαν τη δυνατότητα στη ΦΕΙ να ισοφαρίσει και να οδηγήσει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.
Τα σετ: 25-21, 19-25, 19-25, 20-25.
ΦΕ Ιωαννίνων (Δ. Καλογήρου): Χριστοδούλου Κ., Τάσση Μ., Τάσση Αν., Κόντου, Κύρλα, Νούγια, Βώττη (λ), Βερυκίου (λ), Χριστοδούλου Μ., Τσουβέλη, Δριγκοπούλου, Μάστορα.
Φιλαθλητικός Πρέβεζας (Χρ. Κυριαζής) Γιάγια, Παναγιωτίδου Αν., Κουμάση, Ντάκουλα, Θεοχάρη, Λάσκαρη, Κοσμίδου Β. (λ), Κοσμίδου Α., Μαλέσκου, Ρίκα.