Δεν κατάφερε ο ΠΑΣ να «χτυπήσει» τον «λαβωμένο» Παναθηναϊκό! Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 01 Οκτώβριος 2017 12:37

2912488935.jpgΤην ήττα με 2-0 γνώρισε πριν από λίγο ο ΠΑΣ Γιάννινα, από των πολλών προβλημάτων αγωνιστικών και διοικητικών, Παναθηναικό,  για την 6η αγωνιστική της Super League.

Σε μια σχεδόν κατάμεστη Λεωφόρο, με τον κόσμο του τριφυλλιού να στέλνει ηχηρό μήνυμα, πως είναι κοντά στην ομάδα, οι Γιαννιώτες στάθηκαν αξιοπρεπέστατα, πάλεψαν το παιχνίδι, είχαν κατοχή μπάλας και από δύο γρήγορα γκολ, έχασαν τελικά το παιχνίδι.

Πιο δυνατά εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο οι «κυανόλευκοι», στο 11Ο όμως, σε ανύποπτη στιγμή, ο Χουλτ έκανε από αριστερά τη σέντρα, ο Χίλιεμαρκ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα όμως βρήκε στον Τζημόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0! Πριν σταματήσουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, δύο λεπτά αργότερα ο Μολίνς ανέλαβε να εκτελέσει φάουλ και με αριστοτεχνικό τρόπο, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βελλίδη, κάνοντας το 2-0. Οι Γιαννιώτες όμως δεν οπισθοχώρησαν, αλλά κυρίως με τον Χαλκιαδάκη είχαν κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να μειώσουν το σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αρκετά, με το τριφύλλι για ένα 10λεπτο να είναι αρκετά επικίνδυνο, δημιουργώντας μια δύο καλές ευκαιρίες για να «κλειδώσει» τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι όμως μετά το 70Ο, κάνοντας ο Πετράκης το σχήμα πιο επιθετικογενές, πίεσαν αρκετά, χωρίς όμως τελικά να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος.

Ακολουθεί διακοπή πρωταθλήματος, ιδανική για να επιστρέψουν στο ρυθμό των προπονήσεων οι τραυματίες, προκειμένου η ομάδα να είναι έτοιμη και πλήρης στο παιχνίδι, που ακολουθεί στο «Ζωσιμάδες» με τον Πλατανιά, στις 14 Οκτωβρίου.