Παπαδοπουλος Super Markets
Έμειναν στην ισοπαλία, με πρωταγωνιστή τον καιρό... Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 27 Μάρτιος 2014 19:18

3409495598.jpgΙσόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΠΑΣ Γιάννενα και Πανθρακικός στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες στο Εθνικό Στάδιο "Ζωσσιμάδες". Πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση ήταν ο καιρός, αφού το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο διεκόπη λόγω χαλαζόπτωσης. Θα έλεγε κανείς, οτι δεδομένης της βαθμολογικής θέσης των δυο ομάδων, αλλά και των καιρικών συνθηκών, αμφότερες "βολεύτηκαν" με την ισοπαλία.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Πανθρακικός, όταν ο Μολίνα έδωσε στον Ρομέου, εκείνος πάσαρε στον Ίγκορ, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Άκη Μάντζιου. Η απάντηση του ΠΑΣ ήταν γρήγορη, αφού στο 38ο λεπτό ισοφάρισε με τον Τζημόπουλο. Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Ακόστα, ο Τζημόπουλος με σουτ έκανε το 1-1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Στρούνα, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Λίλα, Τσουκαλάς, Ακόστα, Κοροβέσης, Βίλα, Ίλιτς.

Πανθρακικός (Μάντζιος): Πασχαλάκης, Ιμπόου, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Ίγκορ, Παπαγεωργίου, Μολίνα, Μακρυδημήτρης, Τριανταφύλλου.

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας), βοηθοί Σταθόπουλος (Ηλείας), Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας).

> Επόμενος αγώνας για τον ΠΑΣ η τελευταία... μάχη της Κρήτης για φέτος, με τον Εργοτέλη την Κυριακή στις 5:15.